Hayallerinizi ertelemeyin;

AVRUPA GÖÇ ile gerçekleştirin

Ücretsiz Öngörüşme Oluştur

Uzman Hukukçularımıza

En Çok Sorulanlar

1 - Neden Avrupa Göç Danışmanlık Hizmeti?
  • Avrupa ve Türkiyedeki profesyonel hukukçu ve avukat kadrosu
  • Süreç öncesi ve sonrası danışman desteği
  • Sağlık çalışanlarına Ücretsiz Danışmanlık ve denklik işlemleri
  • %100 üniversite ve vize Kabul Garantisi
  • Geniş Avrupa işveren Ağı
  • Danışan odaklı yaklaşım, iade politikası
2 - Almanya'da En Kolay Nasıl Göç Edebilirim ve Vize Türü Değişikliği Mümkün Mü?

Almanya'da öğrenci veya eğitim amaçlı oturumlar genellikle başlangıç için daha kolaydır. Bu oturumlarla Almanya'ya gelip daha sonra Ankara Anlaşması veya diğer oturum avantajlarından yararlanarak oturum türü değiştirilebilir. Örneğin, alanıza dair iş bulabildiğiniz takdirde Mavi Kart veya nitelikli iş gücü oturumu gibi diğer oturum türlerine geçiş yapılabilmektedir.

3 - Almanya Vatandaşlığı ve Kalıcı Oturum Nasıl Alınır?

Alman vatandaşlığı genellikle 8 yıl yasal ikamet sonrası alınabilir. Ancak, özel durumlar ve yüksek entegrasyon düzeyi gösteren kişiler için bu süre 3 yıla kadar düşebilir. Ayrıca, 5 yıl yasal ikamet sonrasında kalıcı oturum alınabilir. Kalıcı oturum, Almanya'da uzun süreli yaşamak ve çalışmak için daha fazla hak ve güvence sağlar.

4 - Mavi Kart Nedir? Kimler Yararlanabilir?

Mavi Kart, Avrupa Birliği dışındaki profesyonellerin (yüksek nitelikli işgücü) Almanya ve AB ülkelerinde çalışmasına imkan sağlayan bir vize ve oturum türüdür. Maksimum 4 yıllık sürelerle verilmektedir ve 21.ci ayda sahibine süresiz oturum başvuru hakkı tanınmaktadır. Mesleki alanınıza göre mavi kart kapsamında danışmanlık için bize mavi kart başlığı ile talebinizi ve niteliklerinizi iletin, size uygun planı belirleyelim.

5 - Avrupa'da Eğitim Alırken Aynı Zamanda Çalışabilir Miyim?

Yurtdışında öğrenci veya dil kursu vizesi ile bulunurken aynı zamanda 1 yıl içerisinde 140 tam veya 280 yarım güm çalışma hakkınız bulunmaktadır. Öğrencilerin yurtdışında bulundukları süre boyunca çalışma izinlerinin olması, bütçelerine katkı sağlama anlamında oldukça önemlidir.

6 – Almanya’ya Sağlık Çalışanı Olarak Nasıl Gelebilirim?

Avrupa Göç olarak sağlık çalışanları için buradayız ve bu süreçte yanınızdayız. Sizin için hastanelere başvuru yapıyor, iş teklifleri sunuyor ve mülakat sürecinizde yanınızda yer alıyoruz. Ve tüm bunları sizler için herhangi bir ücret talep etmeden sunmaktayız. Ayrıca İşverene bağlı olmakla sürecin sonunda dil kursu ve seyahat masraflarınızı geri almanız da mümkün.

Bunlara ek olarak;
• Sağlık Çalışanlarına yönelik Almanca Kursu
• Ücretsiz iş teklifi ve mülakat hazırlığı
• Ücretsiz belge çeviri ve denklik işlemleri
• Ücretsiz önonay ve vize işlemlerini de sunmaktayız.

Süreç hakkında daha fazla bilgi için;
Ücretsiz öngörüşme oluşturabilirsiniz.