SAĞLIKÇILARA ÜCRETSİZ DENKLİK VE İŞ İMKANI

Alman sağlık bakanlığının verilerine göre Almanya'da güncel olarak 200.00 hemşire ve doktor işgücü açığı bulunuyor ve bu sayının 2030 sonuna kadar 800.000’i aşacağı öngörülüyor. Bununla birlikte Alman sağlık sisteminin karşı karşıya olduğu bu zorluk Türkiye gibi 3. Dünya ülkelerinden alanında eğitimli sağlıkçı göçüyle aşılması planlanıyor.

Avrupa Göç Danışmanlık olarak, sağlık sektöründe eğitimini tamamlamış, meslek lisesi veya lisans mezunu, mesleki tecrübesi olan, B1 seviyesinde Almanca bilen veya Almanca öğrenmek isteyen, 22-45 yaş arası başta Hemşireler olmak üzere sağlık çalışanlarına Almanya’daki anlaşmalı hastanelerimizde ücretsiz olarak iş imkanı sunuyoruz.

 • Ücretsiz Danışmanlık
 • Almanya'da İş İmkanı
 • Denklik Başvurusu
 • Geniş İşveren Ağı 
 • Süreç Yönetimi

Neden Avrupa Göç?

Ücretsiz Başvuru
Read More
Tüm işe yerleştirme süreci ücretsizdir.
Geniş Hastane Ağı
Read More
400'den fazla lokasyonda iş imkanı.
Denklik Desteği
Read More
Ücretsiz denklik başvuru imkanı.
Masrafların İadesi
Read More
Süreçteki tüm masrafların iadesi
Previous
Next

Avantajlarınız Nelerdir?

 • Göç yasası 81a maddesine göre hızlı başvuru imkanı sunuluyor, sürecinizi hızlandırılıyoruz.

 • Tüm süreçteki masraflarınız size  işvereniniz tarafından geri ödeniyor.

 • Almanya’ya uçak biletiniz işvereniniz tarafından karşılanıyor.

 • Vize sürecinizde göç danışmanlık, aile birleşimi hizmeti, konaklama imkanı sağlama vb. tüm hizmetlerimiz ücretsizdir.

   

Avrupa Göç Danışmanlık olarak sağlık çalışanları için Almanya ve Avusturya’daki kliniklerde, hastane ve diğer sağlık kuruluşlarında iş imkanı sunuyoruz ve uzman danışman kadromuzla kariyerinizi hiçbir danışmanlık firmasında sahip olamayacağınız ücretsiz danışmanlığımızla Avrupa’da devam ettirmenizi sağlıyoruz.

 • Adil İş imkanları ve Çalışma Koşulları
 • Ekonomik Refah Seviyesi
 • Meslek Geleceği ve Kariyer Gelişimi

Avrupa Göç Ne Sunuyor?

Avrupa Göç Danışmanlık, nitelikli sağlık çalışanlarının Almanya ve Avusturya’da iş bulmalarına yardımcı olan geniş bir ağa sahiptir. Süreci tamamen şeffaf, ölçeklenebilir ve diğer alternatiflerden daha hızlı hale getirir. Avrupa Göç, Almanya ve Avusturya genelinde 400'den fazla lokasyonda hastane ve bakım evi için aracı partnerler aracılığıyla işe alım yapmaktadır. Bu kapsamlı hizmetle, Almanya ve Avusturya'da kariyer yapmak isteyen profesyoneller için değerli bir danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Avrupa Göç ile Avrupadaki Yeni Kariyerinizi Nasıl Sürdüreceksiniz?

Avrupa Göç Akademi, sağlık çalışanları için A1 seviyesinden B2 seviyesine kadar Almanca dil kursu imkanı sunmaktadır. Dil kursumuzda özel olarak sağlık terminolojisine odaklanan dersler bulunmaktadır. Bu dersler, adayların yeni çalışma ortamlarına sorunsuz bir şekilde entegre olmalarını hedeflemektedir. B1 Almanca seviyesindeki adaylar, iş görüşmesine hazırlık için özel mülakat eğitimine tabi tutulmaktadır. Adaylar, Alman işverenler tarafından işe kabul edildikten sonra mesleki denklik ve vize süreç yönetimi konusunda Avrupa Göç uzman danışman kadrosuyla birlikte ilerlemektedir. Uzman Danışman Almanya’daki kriterlerinize göre denklik işlemlerinizi başlatırlar. Sonrasında işverenlerimizle görüşüp size uygun iş teklifleri tarafınıza sunulacaktır. Vize randevusunun önden planlanması, evraklarınızın hazırlanması, randevuya hazırlanılması ve Almanya’ya seyahat planınız aşamasında da Avrupa Göç ekibi olarak daima yanınızdayız.

Avrupa Göç Kariyerinizin Geleceği İçin Sizden Ne İstiyor?

Tüm süreç boyunca Almanya için kararlı, ilgili ve motive olmanız gerekmektedir. Hemşirelik veya sağlık alanından akademik eğitim derecesine sahip olmanız önemlidir. Ayrıca B1/B2 seviyesinde Almanca dil yeterliliği için zaman ayırmanız gerekmektedir. Size sağlıkçılara özel dil kursu sunuyoruz. Danışmanlarımız tarafından istenen belgeleri temin etmeniz ve denklik ile vize işlemleriniz tamamlanana kadar B2 seviyesinde Almanca eğitiminizi tamamlamanız gerekmektedir.

Neden Avrupa Göç’ü Seçmelisiniz?

Türkiye ve diğer çeşitli ülkelerden gelen danışanlarımızı hemşireleri, doktorları ve bakım personellerini Alman bakımevlerine ve hastanelerine başarıyla yerleştirdik.

 • İşveren Eşleştirme

Uzman danışmanlarımız her bir sağlık çalışanımız için doğru işvereni bulur.

 • Ücretsiz Hizmet

Tüm hizmetlerimiz adaylar için herhangi bir ücret talep edilmeyecek olup, dil kursu masrafları işe yerleşme koşulunda danışana geri ödenecektir.

 • Geniş İşveren Ağı ve Adil Rekabetçi Maaşlar

Şu anda Almanya ve Avusturya'da 400'den fazla hastane ve bakımevi için işe alım yapıyoruz. Adaylara anlaşmalı olduğumuz kurumlar tarafından adil maaşlara sahip iş sözleşmeleri sunulacaktır.

 • Kişiselleştirilmiş Destek

Her hemşireye, süreç boyunca onlara rehberlik eden profesyonel ekiplerimiz tarafından takip edilir.

 • Etkin Süreç Yönetimi

Alman işverenlerle güçlü bağımız ve uzman ekibimiz ile iş teklifinden denklik ve vize sürecinize kadar tüm süreci hızlı bir şekilde yöneteceğiz.

 • Hızlı Süreç Yönetimi

Yaklaşımımız adaylar ve işverenler arasında en iyi eşleşmeyi sağlamak ve ayrıca işe alım ve eğitim hızı en hızlı süreci yönetmektir.

 • Formumuzu doldurun ve Özgeçmişinizi yükleyin ve Sizi işverenlerimizle tanıştıralım...